субота, 11 листопада 2017 р.

День української писемності та мови

В рамках декади суспільно-гуманітарного циклу сьогодні у школі відзначали День української писемності та мови. 

Креативні заходи та цікаві конкурси пройшли під гаслом «Єднаймося! Рідною мовою пишаймося!». Метою всіх проведених заходів було: донести до учнів красу і багатство української мови; формувати відчуття краси рідної мови; розвивати мовленнєві здібності учнів; збагачувати словниковий запас; виховувати любов до рідної мови та розуміння її краси і необхідності для нашого життя. 
Учениця 10 класу Драчук Марина розпочала день проведенням радіопередачі «Мова- скарбниця духовності народу». Вона дала змогу своїм слухачам поглянути на історію свого народу, збагнути роль рідної мови в утвердженні української державності. Протягом дня учні під керівництвом учителів української мови випускали стінгазети «Розквітай же, рідна мова». Найкращою стіннівкою визначити було дуже важко, тому що всі газети були цікаві та змістовні. Цього ж дня у школі відбулася акція «Збережемо чистоту рідної мови». Учениці 10 класу (Драчук Марина, Дундук Марина) разом із учителем української мови Ковальчук А.М. розробили буклети, присвячені Дню української писемності та мови, та поширювали їх серед мешканців нашого міста. 
На уроці української мови з учнями 6 класу було проведено ХVІІ Всеукраїнський диктант національної єдності. 
Змістовні доповіді-презентації із висвітленням історії становлення української писемності від Київської Русі і до часів Івана Котляревського представили учні 9-11 класів. 
Цікаво була проведена мовознавча гра «У світі мови». Під час розповіді учителя про українського літописця преподобного Нестора – послідовника творців слов’янської писемності Кирила і Мефодія, проведених конкурсів «Така цікава буква А», «Битва синонімічних рядів», «Відгадай прислів’я», «Редактор», «Майстри слова», учні поглибили й розширили свої знання про мову та мовлення, поповнити словниковий запас, розвинули творчі й комунікативні здібності, пошукові вміння та навички. Завдяки конкурсу красномовства «Оратор» школярі усвідомили, що без мови немає народу, і , навпаки, без народу не існує мови. 
У 5- 6-х класах відбулася поетична п’ятихвилинка «Лунай величне наше слово». Учні прагнули переконати своїх ровесників, що мова — це безцінний дар, який треба шанувати, як батька і матір, родину і батьківщину. Адже для нас рідна мова — це не тільки дорога спадщина, яка об'єднує в собі народну мудрість, вироблену десятками й сотнями поколінь. Це наша гордість, бо все, що створено нею, увійшло в скарбницю загальнолюдської культури. 
Великий український вчений, мовознавець Іван Огієнко сказав: «Мова – душа кожної національності, її святощі, її найцінніший скарб». Любіть, поважайте та вдосконалюйте нашу мову, адже мова, як і Україна, — у нашому серці, і починається вона з кожного з нас.
Немає коментарів:

Дописати коментар