субота, 25 листопада 2017 р.

"ГОЛОДОМОР – ЧОРНА СПОВІДЬ УКРАЇНИ"

Запалила свічку, запалила, 
Щоби більше лихо не ходило, 
Хай палає свічка світлом білим, 
Щоб в бабусі серце не боліло… 
Щоби більше не прийшло те горе, 
Хай горять свічки Голодомору. 
Чуєш – душі аж до неба кличуть! 
Хай горять вогненні білі свічі! 

Кожен народ має свої традиції, історію, пам’ять. Минуло багато років від часу тієї страшної трагедії Голодомору 1932-1933 років. Ця тема не може бути байдужою для кожного з нас.
Кажуть, що час лікує душевні рани. Але рану в серці України, пов’язану з Голодомором 1932-1933 років, загоїти неможливо. Вона завжди нагадуватиме про те, як у людей відбирали хліб, забирали все, чим можна було підтримувати життя.
У СЗШ І-ІІІ ступенів № 3 м. Гайсин було проведено ряд заходів з метою вшанування пам’яті жертв Голодомору 1932-1933 років в Україні, у зв’язку з 85-ми роковинами цієї трагедії, донесення до школярів інформації про Голодомор 1932-33 років – геноцид Українського народу, вчинений комуністичним тоталітарним режимом, виховання особистої стурбованості кожного за події тих неминучих років.
Класними керівниками та вчителями історії було організовано та проведено тематичні уроки пам’яті, бесіди з нагоди вшанування пам’яті жертв Голодомору за темами: «І запалали свічки пам’яті та скорботи» (11 клас), «Голодомор на Вінничччині» (9 клас), «Були колись страшні часи» (1-4 класи), «З присвятою замордованим голодом…» (6 клас), «Жнива скорботи» (5 клас), «Голгофа голодною смертю» (7 клас), «Кривава ціна українського хліба 20-30-х років ХХ століття» (10 клас), «Упокорення голодом» (8 клас).
22 листопада вчителями української мови, образотворчого мистецтва проведено конкурси серед учнів 5-11 класів на створення кращого твору, твору образотворчого мистецтва для вшанування пам’яті жертв геноциду Українського народу.
Протягом 20-24 листопада у шкільній бібліотеці було організовано та оформлено тематичну виставку історичної, художньої та документальної літератури за темами: «Минуле стукає в наші серця», “Не забуваймо незабутнє”.
Учні 10-11 класів демонстрували на перервах відеоролики, презентації, короткометражні фільми, присвячені Голодомору 1932-1933 років.
Учениця 10 класу Драчук Марина для учнів 1-4 класів провела інформаційні хвилинки, присвячені Голодомору 1932-1933 років.
Учителі історії Мороз І.В. та Ковальчук А.М. підготували загальношкільну лінійку-реквієм "В руках, що виростили хліб, не залишили зернини". Школярі перегорнули сумні сторінки історії України, на яких кривавим і чорним вписані слова «голод», «голодомор» та хвилиною мовчання вшанували пам’ять померлих 1932-1933 років.


Немає коментарів:

Дописати коментар