понеділок, 11 листопада 2019 р.

День української писемності та мови

В рамках декади суспільно-гуманітарного циклу сьогодні у школі відзначали День української писемності та мови. 

Креативні заходи та цікаві конкурси пройшли під гаслом «Єднаймося! Рідною мовою пишаймося!». Метою всіх проведених заходів було: донести до учнів красу і багатство української мови; формувати відчуття краси рідної мови; розвивати мовленнєві здібності учнів; збагачувати словниковий запас; виховувати любов до рідної мови та розуміння її краси і необхідності для нашого життя. 
Вчитель української мови та літератури Польова І.В. розпочала день проведенням радіопередачі «Звучи, рідна мово». Вона дала змогу своїм слухачам поглянути на історію свого народу, збагнути роль рідної мови в утвердженні української державності. 
Учениці 6 класу (Гридько Дарина,  Кучерук Анастасія) брали інтерв’ю у вчителів школи та здобувачів освіти за темою «Мова України – цінний скарб народу», а також поширювали буклети, присвячені Дню української писемності та мови.
У шкільній бібліотеці  з учнями 6 - 9 класів була проведена  поетична п’ятихвилинка «Лунай величне наше слово». Учні прагнули переконати своїх ровесників, що мова — це безцінний дар, який треба шанувати, як батька і матір, родину і батьківщину. Адже для нас рідна мова — це не тільки дорога спадщина, яка об'єднує в собі народну мудрість, вироблену десятками й сотнями поколінь. Це наша гордість, бо все, що створено нею, увійшло в скарбницю загальнолюдської культури. 
Великий український вчений, мовознавець Іван Огієнко сказав: «Мова – душа кожної національності, її святощі, її найцінніший скарб». Любіть, поважайте та вдосконалюйте нашу мову, адже мова, як і Україна, — у нашому серці, і починається вона з кожного з нас.

Немає коментарів:

Дописати коментар