середа, 21 березня 2018 р.

Всесвітній день поезії

Поезія – це плід і роздумів, і вражень.
Душевний словотік і серденька струмок.
Поезія – це світ підхмарних перелазів
Й натхненний словограй під зливою думок. 

21 березня весь світ відзначає Всесвітній день поезії. І ми не можемо залишитись осторонь від даної події. Тому сьогодні у нашій школі відбулися літературні читання, присвячені Дню поезії. Старшокласники завітали до шкільної бібліотеки й ознайомилися з виставкою книг поетів рідного краю.
Бібліотекар Музика Т.С. та вчитель української мови та літератури Ковальчук А.М. розповіли учням про життєвий і творчий шлях талановитої письменниці Олександри Бурбело, члена Національної спілки письменників України.
Під час проведеного заходу вихованці переглянули фільм про юну поетесу Вінниччини. За свої 15 років життя Саша встигла залишити помітний слід в українській літературі: видала 5 збірок поетичних та прозових творів, друкувалася в газетах та журналах, перемагала в багатьох Міжнародних та Всеукраїнських літературних конкурсах. Однак, через тяжку хворобу 15-й рік народження для неї став останнім. Відтоді творчість Олександри "живе" по-новому. Літературний доробок поетеси постає духовним скарбом новітнього українського слова. Прониклива поезія й ексклюзивна проза юної Олександри розлетілась по її улюбленій «казковій Україні» веселковим розмаїттям творів у друкованих періодичних виданнях та літературних збірниках.
Учениці 10 класу Драчук Марина та Коц Валентина читали вірші Олександри Бурбело. Її поезія легка, квітуча і різнобарвна, наповнена трепетом і любов'ю до природи, усього живого й України.
Талановита поетеса вічно житиме у своїх творах і в серцях вдячних читачів. Пророчими стали слова вінницької поетеси Тамари Артем'євої, присвячені Саші :
Ти будеш жити, наче птах крилатий,
В твоїх книжках, що нам талант відкрив.
Не в тому справа: мало чи багато,
А в тому суть, як ти життя.

Немає коментарів:

Дописати коментар