неділя, 17 січня 2021 р.

Матеріали для години спілкування "Моя Україна-соборна і вільна"

 22 січня 1919 року було підписано Акт злуки Української Народної Республіки і Західноукраїнської Народної Республіки. Саме цю дату щороку відзначають як День соборності України.

  • Історично українські землі часто входили до складу різних країн – Польщі, Росії, Румунії, Австро-Угорщини. Об’єднати державу намагалися видатні українські гетьмани Богдан Хмельницький, Іван Мазепа, Петро Дорошенко, Пилип Орлик. Тому підписання Акта соборності в 1919 році стало святом для всіх українських патріотів, які продемонстрували могутню волю до етнічної й територіальної консолідації, а також самовизначення як незалежної та об’єднаної нації.
  • Перше офіційне відзначення свята Соборності на державному рівні відбулося 22 січня 1939 року в столиці Карпатської України — Хусті. Це була наймасовіша за 20 років перебування краю у складі Чехословаччини демонстрація українців — понад 30 тисяч учасників.
  • В сучасній Україні на державному рівні вперше святкували цей день вже у 1999 році.
  • Живий ланцюг — символ та головна традиція Дня соборності України. Сьогодні це свято відзначають створенням живих ланцюгів, які об’єднують Західну і Східну частини країни. Перший такий ланцюг створили в 1990 році, коли понад мільйон патріотично налаштованих українців взялися за руки і об’єднали шлях з Києва до Львова.
  • У XXI столітті ця традиція стала поступово відроджуватися. Зазвичай близько тисячі людей збираються в живий ланцюг на київському мосту Патона, символічно об’єднуючи таким чином правий і лівий береги Дніпра.











Немає коментарів:

Дописати коментар