четвер, 7 травня 2020 р.

Топ порад для читання

Користь читання, як відомо, не лише розширює світогляд, збагачує внутрішній світ, робить людину розумнішою, позитивно впливає на пам’ять, але й збільшує словниковий запас, сприяє більш чіткому й ясному мисленню. Тож якщо ви дуже любите читати, але не знаєте як знайти час для цього заняття, візьміть до уваги наші корисні поради.А якщо ви любите читати, але не знаєте як знайти час для цього заняття, візьміть до уваги наші корисні поради:
  • Плануйте час на читання
Потрібно буквально внести читання у свій розпорядок дня. Можна прокинутись на півгодини раніше і почитати зранку або поставте собі завдання почитати 15 хвилин на роботі під час обідньої перерви, а ввечері заплануйте годину наодинці із книжкою, як запланували б похід у спортзал чи зустріч із друзями. І хай це будуть такі ж важливі справи, як інші.
  • Постійно беріть книгу з собою
Так ви зможете читати кожну вільну хвилину: на ескалаторі в метро, у черзі в магазині, в очікуванні друзів у кав’ярні тощо. Ви можете подумати: «Скільки тої користі з трьох прочитаних сторінок», але таким чином за день збирається вже 10-15 сторінок – і це ви ще не прикладали жодних зусиль, щоб виокремити час на читання.
  • Спілкуватися з книголюбами
Найефективніший спосіб навчитися читати щодня — прийти в товариство книголюбів. Відвідуючи різні заходи і регулярно спілкуючись на форумах, ви зможете дізнаватися багато нового, обговорювати книги з іншими людьми і отримувати задоволення від процесу. Це створить певну мотивацію до вивчення нової літератури і збільшення обсягів бібліотеки.
  • Не думайте про швидкість прочитання
Думка про швидкість читання сильно відволікає від книги і перешкоджає отриманню задоволення. Щоб цього не відбувалося, слід порівнювати процес з яким-небудь приємним заняттям, наприклад, відпочинком на пляжі, яким хочеться насолоджуватися якомога довше. Повільне читання дозволить відчути цінність кожної сторінки.
  • Використовуйте кілька носіїв для читання
Можна завантажити собі одну книгу відразу на кілька носіїв, щоб читати її будь-де і будь-коли. Або ж читати кілька книг одночасно різними способами. Паперові книжки не завжди зручно носити із собою, особливо у громадському транспорті чи коли книга на тисячу сторінок. Натомість аудіокнижки зручно слухати дорогою на роботу, на прогулянці, коли прибираєш чи готуєш їсти.
  • Тримайте книги перед очима
Це найпростіша порада, але вона працює не гірше за інші. Якщо книжка лежить у вас біля ліжка, є більша ймовірність прочитати на ніч кілька сторінок. Якщо на першому екрані телефону у вас книжковий додаток, а не Facebook, то книгу ви прочитаєте вірогідніше, ніж стрічку новин. Також можна виділити окрему полицю для книжок, які ви хочете прочитати, щоб постійно вам про себе нагадували.
  • Кидайте книги, які вам не подобаються
Читаючи те, що вам не до вподоби, ви швидше за все уникатимете читання або читатимете повільніше. У той час як улюблені книжки читаються на одному дихання.

Немає коментарів:

Дописати коментар